טריקים שיגרמו לילדים שלכם לאכול בריא יותר

עד גיל שנתיים בערך הכול היה בסדר, הפעוט המתוק אכל הכול ומהכול, אפילו את הארטישוק המבושל של סבתא.

ופתאום עכשיו הוא פיתח טעם אישי, אוכל רק מאכלים כתומים, לא אוהב ירקות, והשיא – התחיל פתאום לבקש ממתקים…אז מה עושים?

חושבים חכם ויצירתי!

כמעט לכל מאכל אפשר להוסיף עוד כמה דברים קטנים שיעשו אותו מעט בריא יותר, מקנים הרגלי אכילה נכונים, ולאט, לאט, עם הרבה סבלנות והתמדה, הילד יתחיל לאכול מזון בריא יותר.

ריכזנו עבורכם כמה המלצות:

1.מחבואים –  קציצות בשר – קציצות ברוטב עגבניות, אין ילד שלא אוהב אותן, ואפשר להחביא בתוכן מעט בריאות, בעזרת מכשיר ה- Master slicer  
ניתן לקצוץ גזר, קישוא, בטטה, תרד ולהוסיף לבשר הקצוץ.
 
3. “אופס לא שמתי לב, אבל זה מה שיש” – כשיוצאים מחוץ לבית, לטיול או אפילו אחה”צ לגן שעשועים, ניתן לארוז 2 קופסאות האחת עם ירקות חתוכים והשנייה עם פירות חתוכים, כאשר לילדי אין ברירה והם רעבים, יוכלו גם רק פירות וירקות.
* כמובן זה מיועד לילדים שאוהבים פירות וירקות, אבל אם יהיה לידם משהו יותר “ממתקי” יעדיפו אותו. * אגב זה תקף גם למבוגרים.*
 
4. איכלו ארוחות משפחתיות יחדיו סביב השולחן – בסופו של דבר ילדים מחקים את הוריהם, הציגו לילדים דוגמאות למאכלים טעימים ובריאים שגם אתם אוכלים, חזרו על זה מידי ארוחה, בלי להכריח אותם לנסות גם, לאט, לאט, הם יבקשו מעצמם לאכול את אותם המאכלים.
 
5. מגוון – בשעת הארוחה שימו על השולחן מגוון של מזון בריא, כמה סוגי ירקות, כמה סוגי גבינות וכד’…לפחות אחד או שניים מתוכם הם ינסו.
 
6. יצירתיות – הגישו להם אוכל בצורה יצירתית – הכינו בעזרת הספירל סלייסר סלילים ארוכים מירקות או צ’יפס מסולסל אפוי על שיפוד, צ’יפסים פריכים מירקות פרוסים,

צרו פרפר ממלפפון ושתי חתיכות גמבה, חיתכו להם את הכריך עם חותכני עוגיות מיוחדים בכל תוכלו לרתום אותם והם גם יהנו מאכילת מזון בריא.
 
7. ילדים יותר אוהבים לאכול אוכל שהכינו בעצמם, שתפו את הילדים במלאכת הבישול. תוכלו להכין יחדיו תערובות לפשטידות במאסטר סלייסר (תוכלו לתת להם לסובב את הידית) או סלט ירקות קצוץ, סלט פירות,פסטה מירקות או קציצות.
 

בתיאבון 🙂